S-MIX, Суплемент со масло од оригано ,10мл капки

-13%

 
Цена
2300.00 
 1,990.00ден.
Кол:  

Важи до: 14-07-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

S-MIX, Суплемент со масло од оригано ,10мл капки

 

Состав: Карвакрол, Масло од Цимет, Масло од Мирта, Масло од Рузмарин, Масло од Ловор,

Масло од Еукалиптус, Масло од Лековито Нане, Пилисорбат 80 (Е433) (емулгатор).

 

Препорака за употреба:

* За возрасни над 11 години се препорачува земање 2 капки два пати на ден, разредени во

лажичка маслиново масло или капнати во храната.

* За возрасната група од 4-10 години се препорачува земање по 1 капка два пати на ден,

разредена во лажичка маслиново масло или со капнување во храната.

За инхалација:  во сад за инхалирање се сипува 250 мл врела вода и во водата се капнува

3-5 капки С-МИХ.

Пакување: стаклено шише од 10 ml

Производител: Medicure İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. Ramazanoğlu Mаh Kaynarca Cаd. Teneffüs Sokak,

D:No:1, 34906 Pendik/İstanbul, Турција