Црн ферментиран сув лук, 250g

-20%

 
Цена
500.00 
 400.00ден.
Кол:  

Важи до: 10-07-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

 

                                           Црн ферментиран сув лук, 250g

Црниот лук се преработува од свеж лук со ферментирање на вториот во строго контролирана средина. Опкружувањето треба да биде високо влажно (со 80 до 90% релативна влажност) и топло како 40 °C до 60 °C. Во текот на процесот, различни соединенија се формираат како резултат на реакцијата Maillard.

 

Состав: 100% сув, ферментиран, црн лук.

 

Здравствени придобивки од црниот лук:

  1. Помага при подобрување на холестеролот во телото;
  2. Помага во подобрување на крвниот притисок;
  3. Антиоксидантната моќ го намалува влијанието на слободните радикали;
  4. Црниот лук е корисен во борбата против бактериски и габични инфекции и помага поефикасно да се бори против респираторните проблеми како астма;
  5. Нормална функција на имуниот систем;
  6. Црниот лук содржи и голема количина на минерални соли, особено калциум, фосфор, железо и селен. Овие различни елементи се од суштинско значење за невронските, ензимските и регулаторните функции на организмот;
  7. Помага при слабеење;
  8. Црниот лук обезбедува подобро здравје на срцето;
  9. Превенција и олеснување на дијабетисот, преку регулација на шеќерот во крвта;

 

Се препорачува да се јаде 1 до 3 чешниња црн лук дневно на празен стомак. Претпочитајте да го земате наутро, бидејќи црниот лук има енергично дејство што може да ве спречи да заспиете. Како зачини, можете да го комбинирате со месо, риба, сирење.

 

Производител: SHANGHAI SINOSPICES SOURCING LTD, Кина.