Анти Миг, масло 10мл.

-25%

 
Цена
300.00 
 220.00ден.
Кол:  

Важи до: 11-07-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Анти Миг, масло 10мл.

 

Ролон со мешавина на смирувачки и релаксирачки масла од лаванда, рузмарин и нане, помагаат во ублажување

на мигрена и главоболка и го намалува стресот.

Релаксирачно и седативно дејство на Лавандата промовира мир и удобност намалувајќи ја главоболката.

Рузмаринот е познат по своите антиинфламаторни и аналгетски моќи,  со што го редуцира стресот, ја намалува болката

и ја подобрува циркулацијата. Маслото од нане содржи ментол кој помага во релаксација на мускулите и опуштање на

интензивни мигренозни болки.

 

Употреба: За надворешна употреба. Мала количина се нанесува директно на слепоочницата, на преден дел на челото,

и на задната страна на вратот, избегнуваќи го пределот околу очите.

Пакување: 10 мл

Производител: Hemani International KEPZ Karachi Pakistan