Масло од еукалиптус

-25%

 
Цена
300.00 
 220.00ден.
Кол:  

Важи до: 29-06-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Масло од еукалиптус, масло 10мл.

 

Мешавина на масла од еукалиптус, чајно дрво и нане за третман на затнат нос и затнати синуси.

Маслото од еукалиптус содржи соединение наречено кинеолеа, кое е ефективно во третман  на ринитис и риносинузитис, како и на воспалителни процеси кои што резултираат со оток и секрет во носна шуплина. Масло од чајно дрво учествува во борба против вируси и бактерии, со што го намалува воспалението и отокот. Масло од нане има емолиентно и деконгестивно дејство, ја прочистува мукозата и овозможува полесно дишење.

 

Употреба: Мала количина од маслото се нанесува над веѓи, околу носната шуплина и зад ушите, избегнувајќи ја зоната околу очите. Неколку капки во топла бања за инхалација или во налажнувач на воздух.

Пакување: 10мл.

Производител: Hemani International KEPZ Karachi Pakistan