20% попуст на ГЛУКОКЕР, 120 капсули/Додаток во исхранa

-20%

 
Цена
1500.00 
 1,200.00ден.
Кол:  

Важи до: 10-11-2021

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Производ базиран на ајурведскиот принцип, уникатна комбинација на билки, 100% растително потекло, без стероиди или хемикалии.  Додатокот на исхрана не е замена за балансирана и здрава исхрана!  Истотака не претставува замена за конвенционалната терапија која е препишана од лекар.  Сите лица кои мораат редовно да го контролираат нивото на шеќер во крвтта треба да продолжат со редовната контрола и сите евентуални промени во терапијата мора да бидат направени во соработка со нивниот лекар.

Упатство за употреба: За возрасни две капсули два пати на ден , после оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза!Мерки на претпазливост: Да не се користи за време на бременост. 

Состав:Eдна капсула Глуко Кер од 500мг содржи:Gymnema Sylvestre 150mg, Commiphora Mukul 100mg, Momordica Charantia 50mg, Glycyrrhiza Glabra 50mg, Asparagus Racemosus 50mg, Pterocarpus marsupium 100mg.

Начин на чување: Да се чува заштитено од светлина и влага.Да се чува подалеку од дофат на деца!

Произведувач:Shriram Herbals 31/1, Seetharampalya, Mahadevapura Post, Bangalore-560 048, India