33% попуст за УЛГРИП ХОТ-стоп за настинка и грип

-33%

 
Цена
640.00 
 430.00ден.
Кол:  

Важи до: 10-12-2019

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Ulgrip™ HOT е граничен производ во форма на прашок наменет за подготовка на топол напиток кој се користи за одржување на нормална функција на имуниот и респираторниот систем посебно за време на настинка, грип, иритирано грло и гласни жици,при состојби пратени со кашлица, засипнатост и сувост на грлото. Пожелно делува и при оксидативен стрес и зголемена потреба од антиоксиданси. 

Компонентите на препаратот oвозможуваат полесно искашлување,намалување на иритацијата на грлото, зајакнување на имунитетот, заштита на клетките од оксидативен стрес, намалување на заморот и исцрпеноста.

 

Препорачана дневна доза за возрасни е 1 кесичка прашок 2 пати на ден препорачливо за време на оброк.

 

 Активни состојки содржани во 2 кесички прашок

Малина во прав 800мг

Концентрат од црна рибизла 600мг

Екстракт од цвет од бозел 500мг

Екстракт од цвет од липа 200мг

Екстракт од камилица 120мг

Бета глукан 90мг

Рутин 30мг

Витамин Ц 1000мг

Ниацин 16мг

Витамин Б6 2,1мг

Цинк 15мг

Селен 55 µg

 

 

Носител на одобрението за ставање на граничниот производ во промет

 Пантер Факс ДООЕЛ 

 

Производител на граничниот производ

Olimp Laboratories Sp.z o.o Nagawczyna