15% попуст на ИМУФИКС ТАБЛЕТИ (додаток во исхраната) по цена од 670 ден

-15%

 
Цена
770.00 
 670.00ден.
Кол:  

Важи до: 13-12-2019

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Имуфикс таблетите содржат природен Wellmune WGP Beta Glucan од пекарски квасец (Saccharomyces cerevisiae), кој се  секретира од неговите клеточни ѕидови. Тој е патентиран природен јагленхидрат, кој поседува уникатни биолошки особини. Wwllmune WGP beta glucan содржи 75% активен бета-(1,3)(1,6)- глукан. Раководејќи се по студиите телото го препознава подобро во споредба со другите извори на на бета- глукан; овес, јачмен и габи.

Целна група која би имала најголема корист од земање ИМУФИКС како додаток во исхраната се луѓе со имунодефицитарни состојби со цел поттикнување на имунитетот, луѓе изложени на физички напор и ментален стрес (атлети, луѓе со бурен и стресен начин на живот, работа со голем интелектуален напор и сл.). Имуфикс помага да се одржи виталноста на телото и ентузијазмот.

Состав: Две таблети содржат 250 мг од Бета глукан. Производот не содржи состојки од животинско потекло. Погоден е за лица алергични на квасец.

Состојки во дневна доза : Патентиран Wellmune WPG Beta Glucan застапен од 125-250 мг, пченкарно брашно, микрокристална целулоза E 460, Натриум-карбоксиметилцелулоза Е468, Силициум Диоксид Е551, Магнезиум стеарат Е 470б.

Дозирање: 1- 2 таблети дневно, 30 минути пред оброк. Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додаток во исхраната не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Производот да се чува подалеку од дофат на деца.

Пакување : 40 таблети од 20 г.

Производител: Hankintatukku Oy

Karkkila, Финска