БЕСПРЕКОРНА УБАВИНА ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ- 75% попуст на микродермоабразија третман по цена само од 1250 ден.

-75%

 
Цена
5000.00 
 1,250.00ден.
Кол:  

Важи до: 16-02-2020

За компанијата:

ПЗУ Д-р К.Митаноски

Специјалност: Општа, пластична и реконструктивна хирургија

 

Напомена:

-Купонот може да се искористи веднаш по купувањето
-Задолжително е закажување на прегледот по купување на услугата.
-Работно време: Понеделник – Петок од 08h до 20h, Сабота од 08h до 13h
-При посета на ординацијата, со себе не мора да го носите ваучерот, само единствениот број на продажба впишан на него.
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Кои се предностите кои ги добивате со третманот - микродермоабразија?

 • Одличен нехируршки метод на заздравување, подмладување и одржување на физиолошки младата и убава кожа
 • Третманот е безболен и ефектот е видлив веднаш
 • Само со еден третман кожата изгледа позатегнато и помладо

Опис на третманот:

Стресот, стареењето, загадувањето, климатските и временските услови како и други фактори оставаат бројни промени на кожата. Овие промени бараат соодветна нега на кожата и различни третмани. Видливите знаци на стареење, првите бори почнуваат веќе после 25- тата година од животот како последица на успорувањето на природните регенеративни процеси. После 45-тата година кожата нагло старее како резултат на хормоналните промени и се помалата моќ на одбрана од деструктивните процеси. Организмот поспоро произведува колаген и еластин, дермисот и епидермисот се стеснуваат, а мрежата од капилари слабее. Кожата станува опуштена со сe повеќе бори, флеки, лузни и други промени.

Што е микродермоабразија?

Микродермоабразија е клинички метод на прогресивна абразија на површината на кожата со микрокристали која е во состојба да реши добар дел од проблемите кои настануваат на кожата на лицето. Со микродермоабразија се отстранува површинскиот слој од stratum corneum и се добива ефикасна редукција на борте околу очите и усните, флеките на лицето и лузните од акни. Со оваа процедура се стимулира обновувањето на кожните клетки и создавање  на колагенски влакна. Заснована е на дејство на микрокристали кои преку систем на аспирација се нанесуваат на кожата вршејќи притоа пилинг и правејќи ја кожата мазна. Резултатите се конзистентни и трајни. Кожата после третманот брзо и видливо е подобрена, а пациентот веднаш може да ги извршува своите секојдневни активности.

Кои проблеми ги решава?

Со овој метод возможно е успешно да се решат бројни проблеми и тоа:

 • оштетена кожа после изложување на сонце, студ, ветар
 • хиперпигментацијa
 • старечки пеги
 • акни и лузни како последица на акни
 • ревизија на мали лузни после повреди и хируршки интервенции
 • проширени пори
 • плитки бори
 • стрии, флеки и други проблеми на целото тело