ВАКРОЛ-М за природна борба против бактерии и вируси

-17%

 
Цена
1000.00 
 830.00ден.
Кол:  

Важи до: 06-08-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Содржината на ВАКРОЛ-М е формулирана со хармонија на главните компоненти добиени

од маслата од лековити ароматични растенија. Тој е првиот и единствен стандардизиран производ

во светот, кој се состои од 49 различни активни состојки добиени од 22 различни лековити

ароматични масла. Добро е позната лековитоста на ароматичните масла кои влегуваат во составот

на Вакрол-М поради што го прави идеално средство за природна борба против вируси, бактерии,

паразити, кандида, заболувања на дишните патишта, прекумерна количина на слуз во бронхиите

и против бронхијална астма, воспаление на белите дробови, хроничен бронхитис.

Состав: Гел капсули ( Говедски желатин, вода, глицерин (E422))  Карвакрол, Маслиново масло

(olea oleum), Масло од Жалфија, Масло од Сусам,  Масло од Сладок Бадем, Ароматични масла

(Мајчина душица, ѓумбир, каранфилче, босилек, рузмарин, копар, риган, цимет, анасон, камилица.).

Препорака за употреба: Се препорачува да се користи 1 мек гел 30 минути после јадење, 3 пати

на ден со интервал од 8 часа.

Пакување: 30 меки гел  капсули.

Производител: Medicure İlaç San. ve Tic. Ltd. Şti. Ramazanoğlu Mаh Kaynarca Cаd. Teneffüs Sokak,

D:No:1, 34906 Pendik/İstanbul, Турција