Ferromax tonic strong, Hankintatukku, Finland

-17%

 
Цена
1000.00 
 830.00ден.
Кол:  

Важи до: 03-08-2024

За компанијата:

Пантер Факс Олек ДООЕЛ

Специјалност: Веледрогерија 

Напомена:

-При подигање на производот потребно е да се приложи купонот
-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127 и +389 (0) 2 2044 344

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

Ferromax tonic strong, Hankintatukku, Finland

тоник 500мл.

додаток во исхрана

Ferromax tonic strong, е додаток во исхрана кој содржи железо и е наменет за возрасни.

Содржи железо во форма на добро абсорбирачка органска сол цитрат како и внимателно

селектирани растителни екстракти богати со железо.

  • Добро се абсорбира и не го иритира желудникот!
  • Не содржи квасец, лактоза, глутен и алкохол!
  • Наменет е за возрасни, трудници, атлети, рековалесценти!

 

Состав: сок од црна рибизла, коњско опавче, копрва, бреза, исоп, тегавец, маточина, железо цитрат, мед, гелирачки агенси.

Дозирање и употреба: Се земаат 15мл. на ден пред оброк. Препорачаната доза не треба да се надминува.

Пред употреба добро да се протресе. Отвореното шише да се чува во фриждер најмногу два месеци.

 

 

Производител: Hankintatukku Oy Karkkila Hogfors, Finland.