60% ПОПУСТ на Масажа со топли вулкански камења + Мед во времетраење од 45 минути, ја забрзува циркулацијата, ја регулира работата на хормоните и го ослободува телото од напнатост. Особено корисни за телото за време на студентите денови.

-60%

 
Цена
1500.00 
 600.00ден.
Кол:  

Важи до: 11-03-2019

За компанијата:


Свети Јован
Центар за рехабилитација


 

 

Напомена:


-Купонот може да се искористи веднаш по купувањето
-Задолжително е закажување на прегледот по купување на услугата
-При посета на ординацијата, со себе мора да го понесете ваучерот добиен при купување на понудата

-Работно време: Пон-Петок 09:00-17:00 часот

-Дополнителни информации побарајте на +389 78 291-127и +389 (0) 2 2044 344

 

 

Почитувани, по купувањето на услугата во Вашиот купон ќе ги добиете сите дополнителни информации (телефон, меил, лице и сл) за контакт со продавачот на услугата. Доколку е потребно контактирајте ја нашата служба за Грижа на корисници.

60% ПОПУСТ на Масажа со топли вулкански камења + Мед во времетраење од 45 минути

Масажата со топли вулкански камења е третман од Далечниот исток кој се применува повеќе од 1000 години, а денеска е составен дел од антистрес програмите во спа центрите низ светот.

Вулканските камења се особено корисни за телото и кожата во студените денови. За овој тип на масажа се користат сплеснати камења од вулканско потекло во разни големини, кои се загреваат на температура од 60 степени целзиусови, а одржуваат топлина од 45 степени.

Камењата се поставуваат на одредени точки на телото, а се верува дека ја извлекуваат негативната енергија од личноста, а со тоа и болестите.

Топлите камења се ставаат на долниот дел од стомакот, над папокот, во пределот на бедрата, на градите, грбот, нозете и стапалата, а понекогаш и под пазувите и помеѓу ножните прсти, на рацете и на челото. Докажано е дека ја забрзува циркулацијата, ја регулира работата на хормоните и го ослободува телото од напнатост. Овој вид на масажа не се препорачува за лица со проширени крвни садови.

Затоа, ако сте напнати и имате потреба да се релаксирате, овие камења се вистинскиот избор за вас.